Nowy numer 16/2018 Archiwum

Spotkanie pograniczników

Kpt. SG Piotr Piekarski, komendant Placówki SG w Kłodzku, wziął udział w obchodach „Dnia Bezpieczeństwa”, które odbyły się w przygranicznym Jeseniku.

– Spotkanie z czeskimi policjantami było okazją do podsumowania działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa na polsko-czeskim pograniczu – mówi mjr SG Mieczysław Zieliński, rzecznik prasowy komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Uroczyste spotkanie połączone było z pokazem działań służb ratunkowych. Dotyczyły one między innymi pościgu i zatrzymania przestępcy oraz pomocy pokrzywdzonym w wypadku drogowym.

– Akcja ratunkowa prowadzona była przez służby mundurowe z Polski oraz Czech. W centrum Jesenika zorganizowano także pokaz sprzętu służbowego, którym dysponują obie formacje – dodaje mjr Zieliński.

Polscy pogranicznicy pojechali do Jesenika na zaproszenie płk. Ludmily Andělovej, komendantki tamtejszej placówki czeskiej straży granicznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także policjanci i strażacy. Sudecki Oddział Straży Granicznej w Kłodzku obejmuje m. in. placówki w Legnicy i Lubaniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma