• facebook
 • rss
 • Pijarzy już uczą!

  Jędrzej Rams

  dodane 02.09.2013 14:00

  Aż 130 uczniów rozpoczęło naukę w nowej katolickiej szkole w diecezji legnickiej

  - Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! - takie słowa padły jako pierwsze z ust o. Adam Langhammera, dyrektora szkoły, który witał się z rodzicami i dziećmi zgromadzonymi w auli szkoły im. ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu.

  W ten sposób, bardzo symboliczny, wraz z początkiem roku szkolnego 2013/2014 ruszyły w Bolesławcu szkoła podstawowa i gimnazjum prowadzone ją ojcowie pijarów. Jest to pierwsza katolicka placówka wychowawcza w tym mieście. Rozpoczęło w niej naukę 130 uczniów, głównie mieszkańców Bolesławca. W ten sposób bolesławiecka szkoła dołączył do wielkiej i szanowanej rodziny szkół pijarskich, do których należą szkoły m.in w Krakowie, Warszawie, Elblągu, Łowiczu, Poznaniu i Katowicach.

  - Myślę, że jest potrzeba takich szkół. Zwłaszcza w takim mieście. A udowadnia to frekwencja zapisów. Dopiero rozpoczynamy pracę, a już mamy 130 osób - mówi o.Adam Langhammer, dyrektor placówki.

  Potwierdza to m.in. Urszula Golczewska, mama Oli, która rozpoczęła właśnie naukę w pijarskiej szkole.

  Szkoła podstawowa i gimnazjum prowadzone przez pijarów   Szkoła podstawowa i gimnazjum prowadzone przez pijarów Jędrzej Rams /GN – Byliśmy zainteresowani wysłaniem naszego dziecka do tej szkoły od pierwszej chwili, gdy tylko pojawiła się informacja, że taka szkoła powstaje. Głównymi argumentami była renoma szkół pijarów, jej katolicki charakter oraz fakt, że jest nieduża - mówi Urszula Golczewska.

  Naukę rozpoczęto 2 września, chociaż dopiero 4 września odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Przybędzie na nie m.in. bp Stefan Cichy, biskup legnicki, który odprawi Eucharystię dla środowiska szkoły pijarów w pobliskiej bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół