• facebook
 • rss
 • Módlmy się o zdrowie bp. Stefana Cichego

  Jędrzej Rams

  dodane 01.06.2013 22:30

  Proszą o to współpracownicy ordynariusza legnickiego.

  W maju bp Stefan Cichy trafił do szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że stan jego zdrowia jest poważny.

  Dlatego już w maju biskup odwołał wiele z zaplanowanych spotkań i wizyt. Zabrakło go m.in. w czasie polsko-niemieckiej pielgrzymki do Krzeszowa. Nie przewodniczył też liturgii święceń prezbiteratu w legnickiej katedrze 25 maja. Był tam jednak obecny i zabrał głos na koniec liturgii. Wyraził wówczas wdzięczność za wsparcie modlitewne.

  Kilka dni później biskup znowu trafił do szpitala.

  Ks. dr Mariusz Majewski, sekretarz bp. Stefana Cichego, w rozmowie z "Gościem Legnickim" zwraca uwagę na potrzebę i wartość modlitwy wstawienniczej. - Zachęcam do modlitwy o zdrowie biskupa, bo Boża pomoc jest potrzebna. Ksiądz biskup dziękuje za dotychczasową modlitwę. Mówił mi nawet, że odczuwa jej działanie. Ilekroć z nim rozmawiam telefonicznie czy podczas odwiedzin w szpitalu mówi, że czuje moc modlitwy ludzi, którzy go wspierają. Powiedział mi też, że otrzymuje wiele deklaracji wsparcia i życzliwych słów również drogą elektroniczną - opowiada ks. M. Majewski.

  Kapłan przypomina o zbliżającej się rocznicy święceń prezbiteratu hierarchy legnickiego.

  - Myślę, że warto w czasie Eucharystii np. w czasie modlitwy powszechnej, włączyć i taką intencję - o zdrowie biskupa Stefana, a także przed 50. rocznicą jego święceń kapłańskich, tak aby mógł spokojnie i w pełni sił uczestniczyć w tej liturgii. Zaplanowano ją na 29 czerwca, w uroczystość śś. Piotra i Pawła - informuje ks. M. Majewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół