• facebook
 • rss
 • Podziękowali rodzicom marszem

  Jędrzej Rams

  dodane 24.03.2013 17:06

  W ramach legnickiej manifestacji pro life przez miasto przeszły dzisiaj 3 tys. osób.

  Zakończył się V Marsz dla Życia i Rodziny. Wzięło w nim udział prawie 3 tys. osób. Rozpoczął się w legnickiej katedrze, gdzie bp Stefan Cichy poświęcił przyniesione przez młodych palmy. Niedziela Palmowa jest bowiem Światowym Dniem Młodzieży, dlatego do kilku lat w ten dzień młodzi diecezji legnickiej spotykają się z biskupem w Legnicy.

  Marsz wyruszył o godz. 14.30 ul. NMP a następnie ul. Wrocławską w stronę os. Kopernik. Tam o godz. 15.30 rozpoczęła się Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Stefana Cichego oraz bp. Marka Mendyka. Na zakończenie liturgii zostały wręczone figurki świętej Rodziny osobom które przyczyniły się do rozprowadzenia różańców w ramach współpracy organizatorów Marszu z organizacją Kirche im Not. W naszej diecezji udało się rozprowadzić w czasie Wielkiego Postu aż 2500 różańców stworzonych przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany właśnie tym chrześcijanom. Pozwoli im to przynajmniej na jakiś czas pozostać w Ziemi Świętej.

  Również pod koniec liturgii chętni mogli przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To idea modlitewnej obrony dzieci nienarodzonych a zagrożonych aborcją przyświeca organizatorom Marszu już od początku jego istnienia. Drugi rok z rzędu w trakcie przygotowań do Marszu przez 40 dni trwała nieustanna modlitwa za nienarodzonych. Zakończyła się ona tuż przed północą 24 marca. Według szacunków organizatorów wzięło w niej udział co najmniej 270 osób z całego świata.

  Obchody Światowego Dnia Młodych zakończyło oratorium "Podziękujmy rodzicom" przygotowane przez Huberta Kowalskiego oraz Pawła Bębenka oraz 140-osobowy chór złożony z młodzieży diecezji legnickiej.

  Zdjęcia z marszu do zobaczenia w galerii.

  V Marsz dla Życia i Rodziny był największym dziełem tzw. triduum poświęconego życiu w diecezji legnickiej. 23 marca w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy oraz byłym kolegium jezuickim w Jeleniej Górze odbyły się konferencje naukowe poświęcone popularyzacji prawdziwej wiedzy o szkodliwości m.in. in vitro. 25 marca jest to zaś Dzień Świętości Życia jako że jest to uroczystość Zwiastowania NMP. Tego dnia wiele osób przystępuje do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego tak aby zakończyć ją 25 grudnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół