• facebook
 • rss
 • Bądźcie solą ziemi

  xrk

  dodane 21.03.2013 17:21

  Maturzyści naszej diecezji zawierzyli czekający ich egzamin dojrzałości Maryi Królowej Polski. Spotkanie w duchowej stolicy Polski rozpoczęła katecheza, którą poprowadził ks. Rafał Kowalski, szef wrocławskiej redakcji GN.

  – Wiara rozpoczyna się od spotkania – mówił ks. Kowalski. – Nie chodzi o to, byś mówił „wierzę w Boga”, ale byś mógł powiedzieć o sobie: „Wierzę Bogu, Jemu ufam i na Nim buduję” – tłumaczył, zaznaczając, że tak, jak w miłości między dwojgiem osób nie są potrzebne dodatkowe kodeksy, przepisy i zakazy, tak człowiek, który spotkał Jezusa, nie będzie żył z myślą o konieczności wypełniania prawa.

  – Instynktownie czuję, co powinienem zrobić, by osoba, którą kocham, była szczęśliwa. Nikt mi nie musi tego zapisywać ani tym bardziej mnie pilnować – dodał ks. Rafał.

  Kapłan zachęcał młodych, by w czasie Mszy św. dostrzegli obecnego na niej Jezusa Chrystusa. – Tu może rozpocząć się twoja wiara – zakończył.

  Eucharystii przewodniczył bp Marek Mendyk   Eucharystii przewodniczył bp Marek Mendyk Ks. Rafał Kowalski/GN

  Uroczystej Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył bp Marek Mendyk. W homilii wezwał młodzież do odważnego świadczenia o swojej przynależności do Jezusa.

  – Idący za Jezusem są wezwani, by nabrać nowej jakości życia i upodabniać się coraz bardziej do Niego – mówił. Jak tłumaczył, nowa jakość życia to odwaga płynięcia pod prąd. – To nic innego, jak zdolność życia bez przemocy i wulgaryzmów – mówił hierarcha. Prosił młodzież, by stawała się „solą ziemi i światłem świata”. – Przyszliśmy na górę, na Jasną Górę, by spotkać się z Panem i Jego Matką, by wracając, jaśnieć tym niezwykłym światłem, jakim jest Jezus – mówił bp Mendyk.

  Ostatnim punktem pielgrzymki była wspólna Droga Krzyżowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • bozyl
   21.03.2013 20:43
   Czy będą dostępne inne zdjęcia z pielgrzymki? :>

   A co do samej pielgrzymki, super sprawa!
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół