• facebook
 • rss
 • Wygrała Polana Jakuszycka

  Roman Tomczak

  dodane 08.01.2013 08:37

  W 60. plebiscycie "Gazety Wrocławskiej", Radia Wrocław i Telewizji Dolnośląskiej TeDe na najlepszą imprezę sportową minionego roku, zwyciężyły zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym.

  Tamtą atmosferę pamięta wielu z nas. Biało-czerwone ulice Szklarskiej Poręby, kolorowe mrowisko ludzkie na Polanie Jakuszyckiej, ogłuszający doping dla „królowej, która jest tylko jedna”. A na narciarskiej scenie właściwie tylko one dwie: Justyna Kowalczyk i Marit Bjoergen. Tak w skrócie wyglądały zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się w połowie lutego ub. r. na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

  Teraz przyszła kolej na ocenę tego widowiska, dokonaną głosami kibiców. A to wypadło znakomicie. Zawody okazały się najlepszą ubiegłoroczną imprezą sportową, zorganizowaną na Dolnym Śląsku.

  Trudno o lepszą reklamę zarówno tej dyscypliny sportu, jak i samej Polany. Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że jest to najlepiej przygotowane miejsce w Polsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Nikt nie ma wątpliwości, że o sukcesie imprezy zdecydował sukces najlepszej naszej narciarki biegowej   Justyna Kowalczyk
  Nikt nie ma wątpliwości, że o sukcesie imprezy zdecydował sukces najlepszej naszej narciarki biegowej
  Roman Tomczak/GN

  Przypomnijmy, że unikalne warunki meteorologiczne sprawiają, że śnieg na Polanie Jakuszyckiej leży do marca. Dlatego z doskonałych warunków na Polanie korzystają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

  Komentatorzy wyników tegorocznego, jubileuszowego plebiscytu "Gazety Wrocławskiej", Radia Wrocław i Telewizji Dolnośląskiej TeDe są zgodni, że na końcowy sukces Polany w tegorocznym plebiscycie złożyła się zarówno znakomita organizacja imprezy, fantastyczny doping kibiców i zwycięstwo Justyny Kowalczyk.

  Następne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie dopiero za rok – od 18-19 stycznia 2014 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół