• facebook
 • rss
 • Jarosław Kaczyński w Legnicy

  Roman Tomczak

  dodane 17.11.2012 15:15

  Prezes PiS zapowiedział na 13 grudnia, kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, marsz w obronie demokracji i wolnych mediów.

  – Pochód będzie wyrazem tego, że Polacy nie zgadzają się z działaniami obecnej władzy i nie popierają ich – mówił prezes PiS do osób zebranych w sali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

  Jarosław Kaczyński zapowiedział również, że na początku przyszłego roku posłowie PiS po raz kolejny złożą wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

  – Podsumowanie [prac rządu] będzie we wniosku o wotum nieufności, którego szkic właśnie skończyłem pisać. Pisanie tego rodzaju dokumentu daje ogólny przegląd, którego na co dzień się nie dokonuje. To jest obraz straszliwie smutny i dramatyczny – powiedział Jarosław Kaczyński.

  18 listopada minie rok od rozpoczęcia pracy II kadencji Sejmu. Pytany o wskazanie jakiegoś sukcesu obecnej Rady Ministrów, J. Kaczyński odparł, że „wysila umysł, ale nie znajduje”. Prezes PiS zapewnił także, że skuteczna walka z kryzysem uda się tylko wtedy, gdy rządzeniem zajmie się gabinet techniczny – pozaparlamentarny.

  Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim przyszło ok. tysiąca członków i sympatyków PiS   Sala PWSZ w Legnicy
  Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim przyszło ok. tysiąca członków i sympatyków PiS
  Wojciech Obremski

  Podczas spotkania z mieszkańcami Legnicy Jarosław Kaczyński kilkakrotnie podkreślał, że ostatnie pięć lat rządów Platformy Obywatelskiej to najgorszy pod względem gospodarczym etap w historii naszego państwa po 1989 roku.

  – Musimy przygotować wielką operację pilnowania polskich wyborów – mówił Kaczyński. – Pilnowania tego, żeby te wybory były dobrze policzone. Nie mam dowodów, że poprzednie były sfałszowane, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże – powiedział.

  Obecni na sali kilkakrotnie przerywali wystąpienie szefa PiS owacjami.

  Podczas dzisiejszej wizyty w Legnicy Jarosław Kaczyński odwiedził także legnicką katedrę, gdzie złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

  W spotkaniu z prezesem Kaczyńskim wzięło udział ponad tysiąc członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół