• facebook
 • rss
 • Najlepszy z dotychczasowych

  Roman Tomczak

  dodane 14.11.2012 13:04

  Zakończona właśnie, czwarta edycja festiwalu Pro Musica Sacra, była jak dotąd najbogatszą, najróżnorodniejszą i najlepszą pod względem poziomu wykonawstwa.

  Jak wyjaśnia Anna Panek z biura organizatorów, było to możliwe przede wszystkim dzięki współpracy ze znakomitymi artystami.

  - Wszystkich nie sposób wymienić. Wspomnę jedynie, ponieważ było to ostatnie wydarzenie tegorocznego festiwalu, że koncert finałowy wykonał Chór Kameralny Politechniki Wrocławskiej Consonanza, pod dyr. prof. Marty Kierskiej-Witczak. Chórowi towarzyszył Tomasz Kmita, grający na organach.Kompozycja ta została niedawno odkryta i przy współudziale chóru Consonanza, prawykonana po ponad 100 latach przerwy - mówi A. Panek.

  Czwarta edycja festiwalu była także pierwszą, podczas której melomani mogli cieszyć się pięknem brzmienia odremontowanych organów w świeradowskim kościele, co zdaniem organizatorów, znacząco wpłynęło na poziom koncertów. Ten utalentowany, młody muzyk, wystąpił w ostatnim dniu festiwalu   Przy organach - Tomasz Kmita
  Ten utalentowany, młody muzyk, wystąpił w ostatnim dniu festiwalu
  Fot. Jakub Choros

  Czwartą edycję Pro Musica Sacra wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Pomoc zaoferowały także Urząd Miasta w Świeradowie-Zdroju oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej Świeradów-Czerniawa.

  - Za pomoc serdecznie dziękujemy ks. Franciszkowi Molskiemu, proboszczowi parafii św. Józefa w Świeradowie-Zdroju. Parafia ma swój olbrzymi wkład w organizację festiwalu, także finansowy - podkreśla Jakub Choros z biura organizatorów.

  W organizacji festiwalu pomagał także m.in. ks. Piotr Dębski, referent ds. muzyki kościelnej w Legnickiej Kurii Biskupiej oraz proboszczowie kościołów, w których odbyły się koncerty. Imprezę wsparli też hotelarze i restauratorzy, którzy za darmo wspomogli organizatorów. – Każda pomoc, każdy gest życzliwości jest dla nas bardzo ważny i mówimy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą pracę na rzecz pielęgnowania kultury muzycznej Świeradowa i regionu, na rzecz pielęgnowania muzyki kościelnej i wzbogacania jej skarbca – mówi Anna Panek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół