Nowy numer 16/2018 Archiwum

Amazonka bez konia

Władysława Kotlarek, wieloletnia szefowa Bolesławieckiego Klubu Amazonek, otrzymała nagrodę za promowanie aktywności kobiet.

Podczas konferencji „Aktywność kobiet na Dolnym Śląsku”, która odbyła się w czwartek 25 października w sali kina Forum, swoje nagrody przyznali także podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, wicewojewoda dolnośląski oraz przedstawiciele zarządu Województwa Dolnośląskiego. W sumie nagrodami wyróżniono pięć pań, spośród kilkudziesięciu nominowanych.

Wśród nagrodzonych była Władysława Kotlarek, szefowa Bolesławieckiego Klubu Amazonek. Piotr Roman, prezydent Bolesławca, przyznaje, że dokonanie wyboru spośród wielu znakomitych nominatek było dla niego bardzo trudne. Nagrodę przyznał pani Władysławie za – jak to określił –zaangażowanie w niezwykłe przedsięwzięcie, jakim jest Bolesławiecki Klub Amazonek. – Do tej pory kobiety dotknięte mastektomią nie potrafiły się zintegrować, nie umiały odważyć się mówić o swojej chorobie, a w konsekwencji nie mogły sobie pomóc. Na szczęście, po tych kilku latach działalności pani Kotlarek, amazonki mają wreszcie swoją siedzibę i prowadzą działania rehabilitacyjne, które niewiele kosztują. To wszystko sprawia, że pani Władysława nazywana jest w środowisku aniołem – tłumaczy prezydent Piotr Roman. Decyzje poszczególnych przedstawicieli ministerstw i samorządu dotyczące nominacji były tajne do chwili ich ogłoszenia. Jeszcze przed przyznaniem nagród Władysława Kotlarek mówiła, że dla niej sama nominacja jest ogromną nagrodą. – Jak się dowiedziałam, że znalazłam się w tak znakomitej grupie, to zadawałam sobie pytanie, jak to się w ogóle mogło stać? – mówiła. Tym większe było wzruszenie, kiedy szefowa Bolesławieckiego Klubu Amazonek w świetle jupiterów, przy gromkich oklaskach, odbierała nagrodę od prezydenta Romana.

« 1 2 3 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma