• facebook
 • rss
 • Wiceminister u pograniczników

  Roman Tomczak

  dodane 09.10.2012 21:33

  Piotr Stachańczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, odwiedził sztab Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku.

  Gość, który w MSW odpowiada za reorganizację Straży Granicznej, przyjechał do Kłodzka w towarzystwie gen. bryg. SG Dominika Tracza, komendanta Głównego Straży Granicznej.

  Wiceminister wyjaśniał w Kłodzku założenia restrukturyzacji Straży Granicznej na południowej granicy Polski. Zakłada ona m.in. nowy model funkcjonowania tej formacji, której priorytetem będzie ochrona zewnętrznej granicy Unii Europejskiej i zwalczanie nielegalnej migracji.

  W praktyce może to oznaczać likwidację niektórych placówek Straży Granicznej lub w najlepszym przypadku ich łączenie. Od kilku dni niepokój panuje wśród części funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, który obejmuje m.in. placówki w Jeleniej Górze i Legnicy. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni boją się zwolnień i całkowitej likwidacji oddziału.

  Podczas swojej wizyty w Kłodzku wiceminister Stachańczyk zapowiedział, że zanim będzie powzięta decyzja co do dalszego istnienia oddziałów na południu Polski, poprzedzi ją analiza uwzględniająca rzeczywiste zagrożenia. - Głównym zadaniem Straży Granicznej wewnątrz kraju będą sprawy związane z cudzoziemcami - ich pobytem i zatrudnieniem oraz kwestiami związanymi z handlem ludźmi - powiedział P. Stachańczyk.

  Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dotyczącej restrukturyzacji Straży Granicznej na południowej granicy RP, minister odwiedzi również Śląski Oddział Straży Granicznej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół