Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Pomoc od wojewody

Ewa Mańkowska, wicewojewoda dolnośląski, rozdała uczniom z powiatów złotoryjskiego i lubańskiego 525 plecaków z kompletem przyborów szkolnych. Każdy o wartości ponad 100 zł.

Wyprawki rozdawano m. in. w Lubaniu w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza. Plecaki odebrały tam delegacje uczniów z gmin: Olszyna, Kaczorów, Mściwojów, Bolków i Radków. Natomiast w Złotoryi prezenty od wojewody otrzymały dzieci z terenu gmin: Pielgrzymka, Świerzawa, Wojcieszów, Zagrodno, Gryfów Śląski i Złotoryja.

W lipcu nad południowymi obszarami naszej diecezji przeszły gwałtowne nawałnice, w wyniku których wezbrane rzeki i potoki zalały kilkanaście miejscowości.

Powodzianie otrzymali niezbędną pomoc m. in. od władz samorządowych oraz diecezjalnej Caritas. Jednak znaczną część wydatków na naprawę szkód musieli pokryć sami. Są gospodarstwa, gdzie skutki powodzi widać do dziś. W tej sytuacji dla wielu rodzin zakup podręczników i przyborów szkolnych jest wydatkiem ponad siły domowego budżetu.

Wyprawki rozdane we wtorek (09.10.) przez wicewojewodę Ewę Mańkowską, przygotowano dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

W akcję zaangażował się także ZHP Hufiec Łask, który w drugiej połowie sierpnia zorganizował dla tej samej grupy dzieci letnie obozy  w Dąbkach i Jarosławcu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy