• facebook
 • rss
 • Otrzęsiny – nadmuchiwanie sensacji

  gosc.pl/rt/kab/gimnazjum-lubin.salezjanie.pl/

  dodane 25.09.2012 13:26

  Komentarzom nie ma końca do dziś, a wytoczone przez poszukiwaczy sensacji działa, długo jeszcze będą ostrzeliwały Kościół za „moralną zbrodnię”.

  Ubolewanie „z powodu cierpienia uczniów szkoły, którzy zostali skrzywdzeni brutalnymi interpretacjami incydentu” w Salezjańskim Gimnazjum w Lubinie wyraził w komunikacie przesłanym do KAI, Przełożony Inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko we Wrocławiu, ks. Alfred F. Leja SDB (przeczytaj: Brutalne interpretacje incydentu)

  Osoby znające ks. Kozyrę wspierają go w trudnych chwilach. – Znam ks. Kozyrę od lat. To święty człowiek, kochany przez uczniów i rodziców, cieszący się wielkim autorytetem – mówi dla Gościa Legnickiego o. Józef Szańca, dyrektor franciszkańskiej szkoły w Legnicy, diecezjalny duszpasterz nauczycieli.  – Może postąpił trochę nieroztropnie – przyznaje. – Ale nikomu nie przyszło wtedy do głowy, że ta zabawa może być odebrana w taki sposób. Że ktoś doszuka się w niej jakichś niemoralnych podtekstów. Być może tylko mediom wszystko kojarzy się z seksem? – zastanawia się franciszkanin.

  - Trzeba mieć dużo złej woli, i negatywnego nastawienia do człowieka, by nie znając okoliczności i kontekstu, sztucznie nadmuchiwać sensację, nie bacząc na to, że niszczy się dobre imię osoby, która ma wiele zasług dla młodzieży naszego miasta - piszą w liście otwartym rodzice uczniów, zbulwersowani medialną nagonką na ks. Kozyrę. 

  22 września 2012 r. za zgodą Księdza Biskupa Stefana Cichego został skierowany do wiernych parafii z dekanatów: Lubin Wschód, Lubin Zachód, Polkowice, Chocianów i do Ścinawy komunikat następującej treści (kliknij, powiększ i przeczytaj):

    Komunikat do odczytania w parafiach

  21 września 2012 r. zostało skierowane pismo do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka w związku z ochroną dóbr osobistych uczniów gimnazjum. Pod pismem podpisało się 277 rodziców i nauczycieli.

    Pismo do RPD, cz. I
    Pismo do RPD, cz. II

  We wtorek 18 września w Lubinie manifestowali na rynku i przed szkołą uczniowie i ich rodzice. Pismo w obronie ks. Kozyry wystosowali uczniowie, ich rodzice, absolwenci gimnazjum.

    List protestacyjny, cz. I
    List protestacyjny, cz. II
    List protestacyjny, cz. III

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół