• facebook
 • rss
 • Tak się kończy pielgrzymowanie

  Jędrzej Rams

  dodane 15.09.2012 17:00

  Ponad 600 osób zapisało się na listy przed Legnicką katedrą pw. św. Piotra i Pawła. To rekordowa liczba uczestników epilogu pielgrzymek na Jasną Górę i do Krzeszowa.

  Epilog pod hasłem „Przybądźcie do mnie wszyscy” odbył się w sobotę 15 września 2012 roku. Pątnicy stawili się w rekordowej ilości ponad 600 osób. Zostali więc podzieleni na trzy grupy, co jest fenomenem w historii legnickich Epilogów. Tak zorganizowani wyruszyli przed godz. 9 w kierunku kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickim os. Piekary. Tam konferencję wygłosił ks. Łukasz Rusinek. Mówił na temat zbliżających się 28. Światowych Dni Młodych w Rio de Janeiro, które odbędą się w 2013 roku.

  Docelowym celem sobotniego wędrowania było sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Tam została odprawiona Eucharystia w intencji pątników. Łącznie do pokonania było niecałe 12 km.

  Od zeszłego roku Epilog w diecezji legnickiej odbywa się we wrześniowym a nie październikowym terminie. Dotychczasowe Epilogi odbywały się w terminach zbliżonych do liturgicznego wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej. Taki termin miał również epilog pieszej pielgrzymki w archidiecezji wrocławskiej.

  Rowerzyści również kończą sezon pielgrzymkowy udziałem w Epilogu.   Spotkanie na trasie.
  Rowerzyści również kończą sezon pielgrzymkowy udziałem w Epilogu.
  Jędrzej Rams / GN
  W ciągu ostatnich lat liczba pielgrzymów idących w ostatniej pielgrzymce sezonu stale wzrasta. Jak podkreśla ks. dr Mariusz Majewski, główny przewodnik pieszych pielgrzymek legnickich, jest to  dobry czas, aby po pierwsze podziękować za całoroczne pielgrzymowanie a po drugie, dla tych którzy nie byli nigdy na pielgrzymce, możliwość poczucia klimatu takiego spotkania.

  W tegorocznych pielgrzymkach oraz epilogu wzięło udział prawie 2000 osób.

  Ciekawostką legnickiego wędrowania jest udział w nich grupy rowerowej, której trzon stanowi grupa Akcji Katolickiej „Bicykleta”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół