Nowy numer 13/2024 Archiwum

Olimpiada tuż-tuż!

Nie tylko sportowcy zmagać się będą wkrótce o olimpijskie laury. Coraz bliżej jest także olimpiada ZUS, w której uczestniczą szkoły z terenu diecezji legnickiej.

Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tys. uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych. Wśród nich jest osiem zespołów reprezentujących szkoły z terenu diecezji legnickiej.

Są to: I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu (Magdalena Wilk, Wojciech Dzieżyc i Klaudia Miżdal), Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy (Alicja Brymerska, Robert Kurczak, Łukasz Szczypiorski), Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy (Krzysztof Karpisz, Klaudia Piątek, Angelika Woźniak), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze (Jakub Radziejewski, Kacper Romanowski, Gabriela Ciołkosz), 

Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu (Damian Jaśkiewicz, Piotr Mazur, Dominik Baziuk), Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu (Katarzyna Lelek, Dawid Dunaj, Patrycja Urbańska), Liceum Ogólnokształcące im. M.Skłodowskiej Curie w Bogatyni (Oktawian Stefaniak, Paulina Kowalczyk, Izabela Sopoćko) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. A.Mickiewicza w Lubaniu (Żaneta Górniak, Nikola Kretowicz i Błażej Chmielewski).

- Ogólnie na Dolnym Śląsku w konkursie wzięło udział ponad 2 tys. uczniów z 48 szkół. 16 marca 20 szkół z Dolnego Śląska będzie walczyć o kwalifikacje do finału w siedzibie Oddziału we Wrocławiu - informuje Iwona Kowalska, rzecznik ZUS we Wrocławiu.

 „Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tys. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie.

Tegoroczny pierwszy etap szkolny Olimpiady wyłonił zespoły z 321 szkół. Zespoły będą konkurować ze sobą na II etapie Olimpiady już 16 marca. Miesiąc później 16 najlepszych drużyn z całej Polski będzie walczyć w finale w Warszawie.  Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów „dzikie karty”, przyznawane za bardzo wysokie wyniki w II etapie. Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na niektóre uczelnie, m. in. Uniwersytetu Warszawskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej oraz UMK w Toruniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy