Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Turów wygrał w Eurolidze! przejdź do galerii

Historyczne zwycięstwo koszykarskiego klubu PGE Turów Zgorzelec. Podopieczni Miodraga Rajkovića pokonali Bayern Monachium 89:78.

Dzisiejszy wieczór w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie należał do graczy znad Nysy Łużyckiej. W debiutanckim dla PGE Turowa sezonie elitarnych rozgrywek Euroligi, odnieśli pierwsze zwycięstwo. Ich rywalami był mistrz Niemiec Bayern Monachium.

Mimo wyrównanego poziomu w pierwszych dwóch kwartach, mistrzowie Polski potrafili znaleźć sposób na Niemców. Na trafienia spod kosza i dystansu monachijczyków, Turów odpowiadał systematycznym trzymaniem się blisko wyniku remisowego.

Bez szaleństw i widowiskowych akcji, dzięki dobrej dyspozycji Damiana Kuliga i Tony’ego Taylora mistrzowie Polski schodzili do szatni w połowie meczu z trzypunktową przewagą, aby nie oddać jej już do końca spotkania. Było to pierwsze, historyczne zwycięstwo PGE Turowa w rozgrywkach Euroligi. W trzech poprzednich meczach - z Panatinaikosem Ateny, Fenerbahce Stambuł i FC Barceloną, czarno-zieloni musieli uznać wyższość swoich rywali. Dzięki zwycięstwu w Lubinie PGE Turów awansował w tabeli Grupy C na piąte miejsce.

Przed zawodnikami ze Zgorzelca jeszcze jeden rewanżowy mecz w Lubinie z Panatnaikosem (20.11). Później mecze Turowa będą rozgrywane w nowo wybudowanej hali w Zgorzelcu.