Czeka, więc ruszyli

Jędrzej Rams

|

Gość Legnicki 31/2022

publikacja 04.08.2022 00:00

O poranku 30 lipca blisko 400 pielgrzymów wyszło z legnickiej katedry w drogę do Czarnej Madonny.

Początek był mocno deszczowy, na szczęście kolejne dni były już słoneczne. Początek był mocno deszczowy, na szczęście kolejne dni były już słoneczne.
Jędrzej Rams /Foto Gość

Wymarsz poprzedziło nabożeństwo w świątyni katedralnej, które zakończyło się błogosławieństwem pielgrzymów. Pielgrzymka diecezji legnickiej to swoiste rekolekcje w drodze. W tym roku jej hasłem i myślą przewodnią jest słowo „Czekam” − jak Matka Boża na swoje dzieci, które pielgrzymują z całego kraju przed Jej oblicze.

Pątnicy wyruszyli w trasę w 10 grupach − 9 z nich skupia pielgrzymów − uczestników wędrówki, jedna to pielgrzymi należący do różnych pielgrzymkowych służb. Do największych należą grupy o numerach 3 i 4. Poza fizycznie idącymi pielgrzymami są też ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli udać się ze wszystkimi w drogę. To grupa 11 − Grupa Duchowego Uczestnictwa. Każdy jej członek ma nie tylko książeczkę i może m.in. modlić się z pozostałymi uczestnikami PPL, ale ma przede wszystkim udział w dobrach duchowych.

W chwili oddawania tego numeru do druku 30. Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę rozpoczynała trzeci dzień wędrówki.