Diecezja. Ks. Piotr Kot z nominacją

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 29.06.2022 09:36

Biskup Legnicki mianował kapłana wikariuszem biskupim.

Diecezja. Ks. Piotr Kot z nominacją Ks. Piotr Kot. Jędrzej Rams /Foto Gość

Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski we wtorek 28 czerwca podpisał dokument mianujący rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej ks. Piotra Kota wikariuszem biskupim ds. ewangelizacji i formacji chrześcijańskiej. Jest to nowa funkcja w diecezji legnickiej.


Oto treść dekretu nominacyjnego:

W Instrukcji Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła czytamy: „Odnowa ewangelizacji wymaga nowej uwagi i różnorodnych propozycji duszpasterskich, aby Słowo Boże i życie sakramentalne mogły dotrzeć do każdego w sposób odpowiadający jego sytuacji życiowej”.

W nawiązaniu do dokumentów Kościoła, na podstawie kan. 476 i 477 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym mianuję Przewielebnego Księdza z dniem dzisiejszym wikariuszem biskupim do spraw ewangelizacji i formacji chrześcijańskiej na okres pięciu lat.

Obowiązki związane z powierzoną funkcją winien Ksiądz wypełniać zgodnie z nauką Kościoła oraz z poleceniami Biskupa Legnickiego. Na trud pracy w dziele ewangelizacji udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Bp Andrzej Siemieniewski

--------------------------

Ks. dr Piotr Kot jest kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej Legnickiej, kanonikiem Rochettum et Mantolettum, członkiem Rady Kapłańskiej, członkiem Kolegium Konsultorów a także przewodniczącym Konferencji Rektorów WSD Diecezjalnych i Zakonnych w Polsce, delegatem biskupa legnickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz penitencjarzem katedralnym.