Chojnów. ERM świętował

Jakub Zakrawacz

publikacja 28.11.2021 11:28

Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych z naszej diecezji spotkały się na Eucharystii, warsztatach i zabawie.

Chojnów. ERM świętował Motywem przewodnim spotkania były misje. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była patronalnym świętem Eucharystycznego Ruchu Młodych, który w naszej diecezji swoje centrum ma w chojnowskiej świątyni pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W przeddzień święta patronalnego odbył się tam diecezjalny dzień wspólnot ERM, na którym pojawiły się dzieci z wielu zakątków diecezji legnickiej.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu, po której rozpoczęła się uroczysta Msza św. Dzieci udały się następnie do tamtejszego liceum, gdzie po gorącym posiłku wzięły udział w zajęciach warsztatowych. Potem odbyły się prezentacja prac i konkurs wiadomości o świętych zakończony zabawą i krótką modlitwą za misje.

- W tym roku chcieliśmy przybliżyć dzieciom pięciu patronów misji. I tak na przykład  Europa to św. Wojciech, Azja to św. Franciszek Ksawery, Afryka to bł. Teresa Ledóchowska. Dzieci rysują wizerunki patronów, tworzą ich rekwizyty, krótko ich prezentują. Do tego przebierają się w stroje regionalne i krótko opisują sytuację misyjną na danych kontynentach - mówi Olga Niemasik, katechetka i animator.

Jak wygląda codzienna formacja ERM? - Przyświecają nam cztery zasady: żyj Mszą św., czytaj Ewangelię, kochaj bliźnich, bądź apostołem - tłumaczy opiekunka. - Dzieci podejmują różne zadania: czytają słowo Boże na Mszy św., śpiewają, włączają się w dzieła charytatywne - dodaje O. Niemasik.

W naszej diecezji wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych działają m.in. w Chojnowie, Kamiennej Górze, Witkowie, Budziwojowie, Parchowie, Polkowicach, Zgorzelcu czy w Jaworze.


O ERM piszemy w "Gościu Legnickim" nr 47 na 28 listopada.