O miłości, co ma jedno Źródło

Jakub Zakrawacz

|

Gość Legnicki 7/2021

publikacja 18.02.2021 00:00

Święto zakochanych zostało w Złotoryi poprzedzone liturgią.

	Świątecznie przystrojony kościół w złotoryjskiej parafii. Świątecznie przystrojony kościół w złotoryjskiej parafii.
Jakub Zakrawacz /Foto Gość

W sobotni wieczór 13 lutego w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi odbyła się Eucharystia poświęcona miłości.

– Nasi ojcowie podobnych akcji organizują nam bardzo wiele, zawsze jesteśmy bardzo mile zaskoczeni – mówili Beata i Stanisław Woźniakowie.

Świątynia została specjalnie przyozdobiona. Cztery podświetlane litery tworzące wyraz „love”, kolorowe światełka, świece, a na posadzce płatki kwiatów... – Nie ma lepszego miejsca, w którym moglibyśmy się spotkać – mówił o. Roch.

– Często słyszymy w kościele: „miłujmy Boga”, a do żony mówimy: „kocham cię”. Musimy pamiętać, że zarówno miłość Boża, jak i miłość małżeńska mają to samo Źródło. Nie możemy oddzielać tych dwóch rzeczywistości – podkreślał franciszkanin prowadzący liturgię.

Na wydarzenie przybyli nawet legniczanie. – Służyliśmy tutaj do Mszy św. przez ponad 20 lat. Każda taka inicjatywa nas tutaj przyciąga – mówili Krzysztof i Daniel, którzy na Mszę św. dla zakochanych przybyli: pierwszy z żoną Beatą, drugi – z narzeczoną Joanną.

W programie przedwalentynkowego wieczoru znalazły się: Eucharystia, przerwa na kawę, adoracja Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie to inicjatywa dwóch złotoryjskich parafii: św. Jadwigi Śląskiej oraz Narodzenia NMP.