Owoce czterech dni

Jędrzej Rams

|

Gość Legnicki 42/2020

publikacja 15.10.2020 00:00

Miłośnicy pielgrzymowania już teraz przygotowują się do przyszłorocznej wędrówki z Bolesławca na Jasną Górę.

Na spotkaniu popielgrzymkowym zebrali się przede wszystkim członkowie „rodziny Trójeczki”. Na spotkaniu popielgrzymkowym zebrali się przede wszystkim członkowie „rodziny Trójeczki”.
Jakub Zakrawacz /Foto Gość

W niedzielę 4 października w bolesławieckiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyło się popielgrzymkowe spotkanie grupy nr 3. Wzięło w nim udział aż 100 osób. Skąd wzięło się ich tyle, skoro w tym roku Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę odbywała się w formie sztafetowej, w której jednorazowo wędrowało nie więcej niż 50 osób? Otóż byli to pielgrzymi, którzy dali się namówić, by wyruszyć na pątniczy szlak między Bolesławcem a Legnicą.

Pielgrzymi wyruszyli 25 lipca i idąc przez m.in. Raciborowice, Złotoryję i Chojnów do Legnicy, przez cztery dni modlili się w ponad 100-osobowiej grupie.

– Mogę śmiało powiedzieć, że to była kolejna owocna pielgrzymka do Legnicy. Sporo osób poszło dlatego, że nie można było pielgrzymować z Legnicy do Częstochowy. Jednak byli też tacy, dla których wędrówka od Bolesławca była okazją do sprawdzenia, czym jest pielgrzymowanie. Były osoby, które nigdy nie były na pieszej pielgrzymce, miały pragnienie wyruszenia, ale obawiały się np. braku kondycji fizycznej i czterodniowa wędrówka była dla nich okazją do sprawdzenia się. Po spotkaniu popielgrzymkowym wiem, że wiele osób deklaruje, że w przyszłym roku wyruszą już na całą pielgrzymkę, aż do Częstochowy – mówi ks. Dawid Kostecki, przewodnik grupy nr 3.

Trójka spotka się ponownie już niedługo, ponieważ 29. dnia każdego miesiąca odbywają się spotkania modlitewne Różaniec za Pielgrzymkę. Najbliższe zaplanowano na 29 października w parafii pw. Narodzenia NMP w Złotoryi. W kolejnych miesiącach spotkania odbędą się w innych miejscowościach, m.in. w Bolesławcu i Nowogrodźcu.