Legnica. Pacjent z COVID w ZOL-u

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 09.10.2020 19:17

Jeden z pacjentów ZOL Caritas Diecezji Legnickiej ma potwierdzone zarażenie koronawirusem.

Legnica. Pacjent z COVID w ZOL-u Zdjęcie ilustracyjne z modlitwy w kaplicy ZOL Samarytanin w Legnicy. Jędrzej Rams /Foto Gość

Na stronie Caritas Diecezji Legnickiej pojawił się komunikat ws. pojawienia się zakażenia koronawriusem u jednego z pacjentów:

"Informację tę podajemy ze względu na brak możliwości kontaktu ze wszystkimi rodzinami pacjentów.

Obecnie pacjenci i personel zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Stan pacjentów na chwilę obecną jest stabilny.

Czekamy na wyniki i decyzje SANEPIDU.

Chętnych do pomocy wolontariuszy, szczególnie pielęgniarki, prosimy o kontakt e-mailowy: covid@caritaslegnica.pl lub od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu: +48 76 72 44 300.

Tych, którzy pytali nas jak można pomóc rzeczowo, prosimy, w miarę możliwości, o rękawiczki i fartuchy jednorazowe, które można dostarczać do budynku ZOL-u przy ul. Poselskiej 14-16 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Prosimy o modlitwę".

Caritas czeka na wyniku testów, ale już teraz prosi za pośrednictwem mediów o zgłaszanie się osób, które w wypadku wykrycia koronawirusa w ośrodku, byliby gotowi pomóc personelowi i osobom chorym.