Raz w miesiącu w góry

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 23.09.2020 18:08

Jest to nowatorski sposób, który ma pomóc podjąć decyzję tym, którzy zastanawiają nad powołaniem do kapłaństwa...

Raz w miesiącu w góry Plakat promujący inicjatywę. mat. WSD

Środowisko Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zaprasza młodzież męską ze szkół średnich oraz studentów zastanawiających się nad powołaniem do kapłaństwa, do skorzystania z najnowszego pomysłu powołaniowego.

- Zapraszamy na męską przygodę, by pomyśleć o swoim życiu i powołaniu. Będą to cykliczne, jednodniowe, comiesięczne wędrówki w góry. Chcemy wykorzystać przywilej, że mamy w naszej diecezji piękne Góry Izerskie i Karkonosze. W planie dnia będą: modlitwa, konferencja, możliwość rozmowy duchowej czy spowiedzi. Przede wszystkim będzie to czas tworzenia wspólnoty i poznawania siebie nawzajem. Najbliższe wyjście już 10 października. Ochotnicy do wędrówki mogą się już zgłaszać. Dane do zgłoszeń znajdziecie na Facebooku: @dobrerozeznaniepowolania albo www seminarium - mówi ks. Tomasz Metelica, ojciec duchowny WSD DL.

- Nam zależy, by młodzi ludzie mieli możliwość sprawdzić sami siebie. Zadać sobie pytanie: „Czy to, co słyszę, jest prawdziwe? Czy to naprawdę moja droga?”. Dlatego nie ma żadnego obowiązku uczestniczenia we wszystkich wyjazdach. Podajemy terminy i miejsca, i zapraszamy do wybrania się z nami w góry. Można przyjechać na pierwsze i na ostatnie spotkanie. Ale zapewniam, że warto będzie wyruszyć z nami co miesiąc - śmieje się ks. Tomasz. - Formuła jest otwarta, ale zależy nam na profesjonalizmie całego przedsięwzięcia. Osoby niepełnoletnie będą musiały mieć zgodę rodziców, za każdym będzie z nami wędrował przewodnik PTTK, będziemy ubezpieczeni itd - dodaje kapłan.