Jelenia Góra. Wróciła Msza trydencka

Jędrzej Rams, o. Łukasz Wiljusz

publikacja 23.09.2020 12:02

W Cieplicach wierni znowu mają możliwość modlitwy na Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Jelenia Góra. Wróciła Msza trydencka Zdjęcie ilustracyjne z kaplicy, w której sprawowana jest ta liturgia. Jędrzej Rams/ Foto Gość

Jak informuje o. Łukasz Wilusz SP, w sobotę 19 września w parafii w Jeleniej Górze-Cieplicach pw. św. Jana Chrzciciela została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Jest to nazwa oficjalna, potocznie często mówi się o niej jako o Mszy trydenckiej bądź przedsoborowej.

Celebracje, które odbywają się już od kilku miesięcy, sprawowane są w kaplicy św. Anny, niegdyś służącej siostrom franciszkankom, a obecnie znajdującej się na terenie przedszkola nr 10.

W liturgii regularnie uczestniczy grupa kilkudziesięciu osób. Msze Święte sprawuje o. Łukasz Wilusz - pijar, który jest jednym z kilku współbraci w Polskiej Prowincji Zakonu Szkół Pobożnych, którzy odprawiają Mszę trydencką. Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim w Jeleniej Górze-Cieplicach w kaplicy św. Anny przy ul. Zjednoczenia Narodowego 15, sprawowana jest regularnie w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 15.00. Kolejna celebracja 17 października. O cieplickich liturgiach w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego pisaliśmy w Gościu Legnickim - Chcą mszy trydenckiej.