Męcinka. Wyrusz na Górzec

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 04.09.2020 07:48

Za tydzień w parafii pw. św. Andrzeja w Męcince odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka na Górzec. Będziecie?

Męcinka. Wyrusz na Górzec Jedna z pielgrzymek z poprzednich lat. Jędrzej Rams /Foto Gość

W niedzielę 13 września w Męcince odbędzie się kolejna wrześniowa piesza pielgrzymka na górę Górzec. Wiedzie ona od kościoła parafialnego, drużkami pocysterskiej kalwarii, na szczyt wzgórza górującego nad Męcinką.

Pielgrzymka rozpocznie się o godzinie 13.00. Następnie pielgrzymi prowadzeni przez orkiestrę Hanys Band, wyruszą na szczyt Górca. Modlitwa zakończy się błogosławieństwem. Po nim nie będzie tradycyjnego pikniku, lecz tylko finał loterii charytatywnej.

Zbiórka charytatywna od kilku lat jest znakiem rozpoznawczym tej wrześniowej pielgrzymki. Każdego roku uczestnicy bardzo hojnie wspierają wrocławską klinikę "Przylądek Nadziei", w którym są leczone dzieci chorujące na nowotwory. Tylko w zeszłym roku udało się zebrać 27 tys. złotych. Ograniczenia związane z pandemią mogą wpłynąć na mniejszą ilość pielgrzymów dlatego, żeby nadal pomagać klinice, już teraz ks. Marek Kluwak, proboszcz miejsca, zaprasza do wpłat na konto:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła, Męcinka 27, 59-424 Męcinka. Bank Spółdzielczy w Jaworze Oddział w Męcince nr konta: 35 8647 1017 0105 0122 2001 0001 z dopiskiem "Kalwaria".