Przygotowują się do pielgrzymki

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 17.07.2020 10:07

Za nami kolejne spotkania przedpielgrzymkowe w grupach 1 i 4.

Przygotowują się do pielgrzymki Ks. Tomasz Pązik prezentuje nową flagę "czwóreczki". Jędrzej Rams /Foto Gość

W tym tygodniu odbyły się spotkania przedpielgrzymkowe w grupach 1 i 4 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.

Były to nietypowe spotkania, ponieważ w tym roku z nasza diecezjalna pielgrzymka będzie miała ograniczony charakter. Pisaliśmy o tym na oficjalnej stronie PPL - Tak będziemy wędrować w 2020.

Wszystkie te ustalenia raz jeszcze usłyszeli członkowie grupy nr 4, którzy 15 lipca br. zebrali się na spotkaniu przedpielgrzymkowym. W normalnych warunkach w salce przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy siedziałby zapewne kilkadziesiąt osób. Tym razem było „zaledwie” kilkunastu pątników, którzy chcą ruszyć 29 lipca z legnickiej katedry i wędrując pierwszego dnia pielgrzymki, zakończyć ją w Ujeździe Górnym.

Organizatorzy Pielgrzymki zapraszają wszystkich, nie tylko tych którzy ruszą na jeden dzień wędrówki, do zapraszają do włączania się do Grupy Duchowego Uczestnictwa. Jest to zawsze najliczniejsza grupa ze wszystkich grup, które ruszają (nawet jeżeli tylko duchowo) w pielgrzymkę ku Jasnej Górze. Grupa ta jednak jest niewidoczna, ponieważ jej członkowie są porozrzucani praktycznie po wszystkich parafiach naszej diecezji i nigdy się nie spotykają w jednym miejscu. Niemniej korzystają z wszelkich duchowych łask jakie wymadlane są na pielgrzymkowym szlaku do Maryi i Jezusa.

Przypominamy też, że bieżące informacje z trasy pielgrzymki, transmisje Mszy świętych oraz wieczornych Apeli Jasnogórskich tylko na oficjalnej stronie Pielgrzymki - pielgrzymkalegnicka.pl.