Tanzania dla polskich oczu

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 06.07.2020 15:19

Dzięki nowej stronie internetowej sióstr elżbietanek możemy dowiedzieć się więcej o ich ofiarnej pracy w Afryce.

Tanzania dla polskich oczu

Siostry elżbietanki po kilku miesiącach zaprezentowały swój najnowszy projekt internetowy. Otóż pod adresem www.sistersstelizabeth.com możemy odwiedzić elżbietanki pracujące w Tanzanii.

Siostry piszą: „Włożyliśmy wiele starań, aby witryna była prawdziwym oknem na świat. Goście naszej strony będą mieli dostęp do informacji o naszej działalności oraz informacje historyczne i organizacyjne. Szczególne podziękowania należą się siostrze Monice Nowickiej z Tanzanii (przyp. red.: pochodzącej z parafii pw. Zwiastowania NMP w Mirsku w diecezji legnickiej), która została oddelegowana do współpracy z firmą wykonawczą. Była odpowiedzialna za konsultacje z projektantem i za kontakty z innymi siostrami w celu pozyskania potrzebnych materiałów i informacji. Wielkie podziękowania i gratulacje za świetnie wykonaną pracę siostro Moniko!”.

S. Monika Nowicka pracuje w Tanzanii od kilku lat. Kilkukrotnie opisywaliśmy blaski i cienie misji w Afryce. Wielu z nas ma niewielkie pojęcie o realiach misji, stąd też narodził się pomysł, by na stałe przekazywać informacje o pracy sióstr elżbietanek w tamtym regionie Afryki. Zwłaszcza, jak tłumaczy s. Monika w rozmowie z "Gościem Legnickim", dobrodzieje misji i wolontariusze pochodzą głównie z Polski. Dla Tanzanii język suahili byłoby najlepszy... gdyby ludzie mieli komputery i internet.