Dziecięcy Różaniec Nadziei

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 13.04.2020 15:12

Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do włączenia się w inicjatywę ks. Roberta Serafina, dyrektora Caritas!

Dziecięcy Różaniec Nadziei Zdjęcie ilustracyjne. Jędrzej Rams /Foto Gość

Kochane dzieci!

Od dłuższego czasu nie chodzicie do szkoły. Jesteście w swoich domach i uczycie się zdalnie. Nie wychodzicie na podwórko, nie spotykacie się z przyjaciółmi. Pewnie macie sporo czasu. Może niektórzy z Was trochę rozrabiają, a rodzice zastanawiają się, jak zorganizować Wam wolny czas.

Dziś będąc na Mszy Świętej myślałem o Was i pytałem Pana Jezusa, jak można wykorzystać Wasz potencjał, czas i talenty, by pomóc chorym na COVID-19 oraz tym, którzy im pomagają. Poomyślałem, żeby poprosić Was o włączenie się w akcję: Dziecięcy Różaniec Nadziei.

Będzie pięknie, jeśli do tej modlitwy zachęcicie waszych przyjaciół, rodzeństwo, rodziców, znajomych, ludzi chorych, dobrej woli.

Przeczytajcie apel ks. Roberta Serafina, dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej:

Muszę Wam się przyznać, że podziwiam ludzi, którzy nie patrząc na siebie, często zostawiając swoich bliskich i nie uczestnicząc w świętach Wielkanocnych z rodziną, poszli do szpitali, różnych domów, gdzie przebywają ludzie chorzy i tam byli z nimi dzień i noc. Wiem, że są już bardzo zmęczeni i potrzebują pomocy, my również prowadzimy jeden z takich ośrodków. Nazywa się on Zakład Opieki Leczniczej i mieści się w Jeleniej Górze. Przebywają w nim osoby chore na COVID-19 oraz pracownicy i wolontariusze, którzy im pomagają.

Myśląc o Was uświadomiłem sobie, że pomóc może przecież każdy, a modlitwa dzieci, młodych oraz ludzi chorych to największy skarb.

Dlatego proszę Was o odmawianie dziesiątki Różańca dziennie przez pięć kolejnych dni i wykonanie własnoręcznie pracy plastycznej, którą później sfotografujecie i prześlecie na naszego e-maila: rozaniecnadziei@caritaslegnica.pl. Każdy z chorych, pracowników i wolontariuszy patrząc na taką pracę, będzie wiedział, że kryje się za nią Różaniec w ich intencji i będzie im łatwiej pokonać wszystkie trudności.

Zdjęcia z waszymi pracami będziemy zamieszczać na naszej stronie pod adresem: www.caritaslegnica.pl/rozaniecnadziei/ i Facebooku www.facebook.com/CaritasLegnica

Proszę, pomóżcie naszym chorym, pracownikom i wolontariuszom oraz wszystkim, którzy tej modlitwy potrzebują na całym świecie.

ks. Robert Serafin