Orszaki już w poniedziałek!

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 04.01.2020 12:46

"Cuda, cuda ogłaszają" - pod takim hasłem w kilkunastu miejscach w diecezji legnickiej przejdą w tym roku Orszaki Trzech Króli.

Orszaki już w poniedziałek! Zeszłoroczny orszak w Lubinie. Jędrzej Rams /Foto Gość

W poniedziałek 6 stycznia będziemy świętować Objawienie Pańskie. Nową i wcale nie świecką tradycją tego dnia jest uczestnictwo w wielkich i barwnych pochodach-jasełkach. W diecezji legnickiej orszaki odbędą się w następujących miejscowościach: Bogatyni, Bolesławcu, Chobieni, Chocianowie, Chojnowie, Giebułtowie, Jaworze, Jeleniej Górze, Jeżowie Sudeckim, Karpaczu, Legnicy, Legnickim Polu, Lubaniu, Lubawce, Lubinie, Lwówku Śląskim, Męcince, Nowogrodźcu, Olszynie, Osiecznicy, Pieńsku, Polkowicach, Prochowicach, Rząsinach, Świeradowie-Zdroju i Wojcieszowie.

Co ciekawe, w Legnicy - co oficjalnie przyznają organizatorzy, a więc Diecezjalne Centrum Edukacyjne, Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli oraz parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski - do Bożej Dzieciny wędruje nie trzech, ale aż czterech królów. - Oprócz znanych trzech w Legnicy idzie z nami jeszcze książę Henryk II Pobożny. To taka nasza tradycja. Idziemy też z przypomnieniem o potrzebie pięknego świętowania Dnia Pańskiego. Zapraszam wszystkich do legnickiej katedry na Eucharystię na godz. 13. Po niej, czyli o godz. 14, ruszymy sprzed katedry, by dotrzeć do kościoła Maryi Panny, potem obok Zamku, by na końcu spotkać się w kościele ojców franciszkanów na wspólnym kolędowaniu - mówi ks. Bogusław Drożdż, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

Zapraszamy na nasze relacje z orszaków na stronie: legnica.gosc.pl.