Legnica. Ruszyły Roraty!

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 02.12.2019 09:01

Za nami pierwsze w tym roku Roraty. Bierzecie w nich udział?

Legnica. Ruszyły Roraty! Przepiękny element Rorat - lampiony. Jędrzej Rams /Foto Gość

W niedzielę 1 grudnia rozpoczął się Adwent. W poniedziałek 2 grudnia odwiedziliśmy parafię pw. Trójcy Świętej w Legnicy. Tam o godzinie 6.30 ​rozpoczęła się pierwsza Eucharystia wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, zwana Mszą roratnią.

Brak tytułu

Foto Gość DODANE

Brak tytułu

Przepiękny element Rorat - lampiony. 

Stawiło się na niej kilkanaścioro dzieci, wiele z nich z plecakami, ponieważ tuż po zakończeniu Mszy św. dzieci przeszły na plebanię, by tam zjeść śniadanie, po czym od razu udały się do swoich szkół.

Parafia pw. Trójcy Świętej jest jedną z tych, które korzystają z materiałów przygotowanych przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego". W tym roku uczestnicy Rorat (nie tylko dzieci!) będą oczekiwali narodzenia Jezusa razem z postacią kard. Stefana Wyszyńskiego.

Czekamy na zdjęcia Waszych Rorat z parafii w naszej diecezji. Wysyłajcie do nas zdjęcia (a także relacje). Będziemy systematycznie umieszczali je na stronie www.legnica.gosc.pl. Adres pod którym czekamy na zdjęcia: legnica@gosc.pl.


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.