Diecezja. Staną się niewolnikami Maryi

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 09.11.2019 08:07

Trwają przygotowania do przyjęcia aktu ofiarowania się Jezusowi przez Maryję.

Diecezja. Staną się niewolnikami Maryi Piątkowa katecheza w sanktuarium św. Jacka w Legnicy. Jędrzej Rams /Foto Gość

W niedzielę 8 grudnia kilkadziesiąt osób z diecezji legnickiej ofiaruje się Jezusowi przez Maryję, według zaleceń św. Ludwika Marii Grigniona de Montforta. W kilku parafiach diecezji legnickiej trwają grupowe przygotowania do tego wydarzenia.

Przygotowanie do zawierzenia oparte jest na codziennym rozważaniu Pisma Świętego, Traktatu św. Ludwika de Montfort, modlitwie zalecanej przez św. Ludwika oraz na uczestniczeniu (jeśli to możliwe) w cotygodniowych spotkaniach modlitewnych połączonych z adoracją Najświętszego Sakramentu, rozważaniem, konferencją i modlitwą wspólnotową.

W piątek wieczorem, 8 października, w sanktuarium św. Jacka w Legnicy przygotowania zgromadziły ponad 30 osób, nie tylko z tej parafii, ale także spoza miasta. - O możliwości oddania się Jezusowi przez Maryję dowiedziałam się od koleżanki. W Bolesławcu jest taka możliwość, ale będzie się to odbywało indywidualnie. Tutaj, w Legnicy, powstała grupa i pomyślałam, że przyjadę, zobaczę jak to będzie. Nie wiedziałam, że będzie aż tyle przygotowań, że będzie to tak intensywne. Jednak mimo zaskoczenia bardzo się z tego ucieszyłam. Dzięki temu co już usłyszałam, myślę, że moja decyzja będzie jeszcze bardziej świadoma i wolna - mówi Agnieszka z Bolesławca.

Uczestnicy mówią, że ofiarowanie się Jezusowi jest dla nich nadzieją na pogłębienie wiary. - Przed rokiem zostałem uzdrowiony z alkoholizmu przez Pana Jezusa. Zaraz po uzdrowieniu był oczywiście czas takiego prostego zachwytu nad miłością Boga, ale moje pragnienie ofiarowania się Jezusowi przez Maryję wynika już z, jakby to powiedzieć, z głębszej wiary. Nie tylko takiej emocjonalnej. Chcę się ofiarować, by nie zatrzymywać się na tym etapie, ale chcę wchodzić głębiej i głębiej. Już przed rokiem się zastanawiałem, czy nie przystąpić do tego ofiarowania, ale nieco się spóźniłem z terminem. Ale nie stało się nic złego, bo przez ten rok moja decyzja jest na pewno jeszcze bardziej dojrzała i pewna - mówi Jacek Synowiec z Legnicy.

Więcej informacji o przygotowaniach można znaleźć w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach (TUTAJ), św. Jacka w Legnicy (TUTAJ) oraz parafii pw. Św. Jana Bosko w Lubinie (TUTAJ).