Pomodlić się za Ciebie?

Jędrzej Rams

|

Gość Legnicki 26/2019

publikacja 27.06.2019 00:00

W samym sercu miasta kilkadziesiąt osób głosiło słowo i modliło się wstawienniczo nad każdym chętnym.

Bez formacji, ale i wiary głoszących to wydarzenie by nie zaistniało. Bez formacji, ale i wiary głoszących to wydarzenie by nie zaistniało.
Jędrzej Rams /Foto Gość

Tak jak zapowiadano, tuż przed godziną 16 w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na lubińskim rynku pojawiły się namioty ewangelizatorów, a oni sami rozpoczęli głoszenie w mocy słowa. W centralnym namiocie kapłani wystawili Najświętszy Sakrament i prawie od razu pojawili się tam wierni, by na kolanach go adorować. Tak zaczęło się wydarzenie o nazwie „Jezus na Rynku”. Jeden namiot był poświęcony spowiedzi świętej.

Inny nosił nazwę „Dom Piękna” i były nim zainteresowane głównie panie. Dla panów, w namiocie „Siłownia odnowy duchowej”, propozycję mieli Mężczyźni Świętego Józefa. Natomiast tuż przy ratuszu stanęła scena, na której muzycy cały czas śpiewali na cześć Pana. Pamiętano też o dzieciach. Te zostały zaproszone do udziału w pasowaniu na rycerzy i księżniczki Jezusa Chrystusa.

Wydarzenie przygotowali członkowie kilku grup formujących się od lat przy parafii pw. św. Jana Bosko, m.in. Odnowy w Duchu Świętym i Mężczyzn Świętego Józefa. Bezpośrednim przygotowaniem do wydarzenia była kilkudniowa publiczna modlitwa różańcowa na lubińskim rynku.