Jelenia Góra. Słodko i bezpiecznie - taka akcja!

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 16.06.2019 17:26

Jeleniogórska parafia dba o bezpieczeństwo swoich wiernych.

Jelenia Góra. Słodko i bezpiecznie - taka akcja! "Słodka i bezpieczna niedziela" w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze. ks. Mateusz Olszewski

W parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze, staraniem duszpasterzy, odbyła się kolejna akcja o nazwie "Słodka i bezpieczna niedziela". O co chodzi? Otóż, dookoła kościoła parafialnego ustawili się przedstawiciele różnych formacji mundurowych - policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Przed każdą Eucharystią to oni przez kilka minut przemawiali do osób, które przyszły na niedzielne liturgie. Mówili o różnego rodzaju próbach wyłudzenia pieniędzy, z jakimi spotykają się mieszkańcy Jeleniej Góry, o wartości sąsiedzkiej pomocy, o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji.

Jak podkreślał ks. Krzysztof Kowalczyk, jest to nie tylko promocja bezpieczeństwa, ale także rzadka okazja do osobistego podziękowania funkcjonariuszom za ich nieustanną służbę. Nie obyło się bez obowiązkowego wsiadania do samochodów, ubierania elementów umundurowania i pozowania do zdjęć - to oczywiście była domena dzieci.

Po każdej Mszy św. rozprowadzane były przez radę parafialną ciasta, z których ofiary zostaną przeznaczone na trwającą budowę organów w kościele parafialnym.