Legnica. Franciszkanie w rytmie reggae

Maciej Dąbrowski

dodane 08.06.2019 07:12

Na dziedzińcu legnickiego klasztoru ojców franciszkanów wystąpił zespół Maleo Reggae Rockers.

Legnica. Franciszkanie w rytmie reggae Dariusz "Maleo" Malejonek wraz z zespołem pomagali otworzyć się na Ducha Świętego. Maciej Dąbrowski /Foto Gość

Franciszkańska parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy zorganizowała u siebie koncert gwiazdy muzyki reggae. Piątkowy (7 czerwca) występ artystów rozpoczął się po skończonej wieczornej Mszy świętej. Wydarzenie było jednym z elementów przygotowań do niedzielnej uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 

– Koncert profesjonalny, zespół profesjonalny, nie było łatwo to zorganizować, trochę to kosztuje, ale przede wszystkim można liczyć na pomoc przyjaciół, którym serdecznie dziękuję, za to, że się wszystko udało – powiedział proboszcz parafii o. Jan Janus OFMConv. Po koncercie publicznie wyraził wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w organizacji.

Jamajska muzyka znanego polskiego wykonawcy zgromadziła liczne rzesze fanów w różnym wieku. – Bardzo długo w dzieciństwie słuchałyśmy tego zespołu i jak się dowiedziałyśmy, że przyjeżdżają do Legnicy, to chciałyśmy, żeby wróciły wspomnienia z dzieciństwa – cieszy się Aniela spod Legnicy.

Z kolei Mateusz z tutejszej parafii przyszedł namówiony przez dziewczynę, która jest wielką fanką zespołu. – Do uroczystości przygotowuję się przez modlitwę i Eucharystię. Dzięki temu zbieram siły w sobie, żeby godnie to przeżyć – powiedział o nadchodzących obchodach. 

Christoforos z Legnicy pojawił się z całą rodziną – Przyszliśmy z dziećmi posłuchać chrześcijańskiej muzyki, ale też przygotować się na Zesłanie Ducha Świętego. Trudno powiedzieć, jak zrobić to najlepiej. Dla każdego to jest chyba bardzo indywidualna sprawa. Dla jednego modlitwa, dla drugiego jakieś rozważanie, dla trzeciego jeszcze może koncert - powiedział nam mężczyzna.