Nieustanna Pielgrzymka Zawierzenia

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

dodane 02.06.2019 12:38

Idą dookoła Polski w pielgrzymce po trasie w kształcie hostii. Jeżeli masz czas, możesz się przyłączyć!

Nieustanna Pielgrzymka Zawierzenia W drodze do Polkowic. Arch. S. Bernadetty Banach

W ostatnich dniach maja polnymi drogami biegnącymi z południa na północ diecezji legnickiej przeszła grupa osób biorących udział w Nieustannej Pielgrzymce Zawierzenia. Jej trasa wokół Polski została wytyczona na kształt okręgu a konkretnie – Hostii. Początkiem i końcem tej wędrówki jest Kodeń. Ta wyjątkowa pielgrzymka – sztafeta rozpoczęła się 3 maja 2018 roku i ma trwać nieustannie aż do końca świata. Pielgrzymi ofiarowują swój trud za naszą ojczyznę, prosząc o Boże błogosławieństwo dla Polski i Polaków.

Trasa przemarszu jest podzielona na odcinki. Przez Dolny Śląsk wiodła od Głubczyc do Dzierżoniowa, z Dzierżoniowa do Legnicy, z Legnicy do Otynia. Każdy z odcinków, który pokonują ochotnicy, to 7 dni marszu. Trasę od Legnicy przeszli niezwykli ludzie – wychowankowie Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego w Legnicy.

W trasę do Polkowic ruszyli Kinga (pierwszy raz w życiu na pieszej pielgrzymce), Wiktoria (szła już przed rokiem z Poznania do Gniezna) i Patrycja (wiele razy na nocnej pokutnej pielgrzymce z Legnicy do Legnickiego Pola i przed rokiem z Częstochowy do Krakowa- Łagiewnik). Wśród idących był Dawid, 14-letni młodzieniec. – Byłem kilka razy na nocnej pielgrzymce do Legnickiego Pola i na jednym etapie Nieustannej Pielgrzymki Zawierzenia z Poznania do Gniezna. Idę, bo wierzę, że Matka Boża wysłucha moich modlitw w intencji mojej rodziny i w intencjach zapisywanych w zeszycie. Niesiemy z sobą zeszyt, do którego napotkani ludzie mogą wpisywać swoje intencje. Jest ich naprawdę sporo. Najpiękniejsze dla mnie jest to, że idziemy z Matką Bożą, modląc się o pokój i za kapłanów – deklaruje Dawid.

Dzieci wyruszając w drogę ,wpisały się w długą, bardzo długą listę ochotników, którzy wędrowali przez Polskę, niosąc w plecaku ikonę Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Co ciekawe, lista ta czeka na kolejnych chętnych, którzy ich wzorem podejmą wyzwanie modlitwy za Polskę i Polaków. Jeżeli masz dzień, dwa bądź nawet tydzień wolnego i masz w sercu potrzebę "modlitwy nogami" – zgłoś się do organizatorów! Aktualny przebieg pielgrzymki na profilu FB – Nieustanna Pielgrzymka Zawierzenia.

Tagi: