Legnica. 10. rocznica święceń rocznika 2009

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 31.05.2019 14:42

W seminaryjnej kaplicy, czyli miejscu w którym wykuwało się ich powołanie, kapłani z rocznika święceń 2009 spotkali się na wspólnej Eucharystii.

Legnica. 10. rocznica święceń rocznika 2009

W czwartek 30 maja, czyli równo 10 lat po święceniach jakich udzielił im ówczesny biskup legnicki Stefan Cichy, księża jubilaci spotkali się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej by dziękować Bogu za dar kapłaństwa. Liturgii przewodniczył ks. dr Piotr Kot, rektor legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego. Obecny był także ks. Krzysztof Wiśniewski, ojciec duchowny WSD.

- Myśli się o tych 10 latach posługi. Dziękujemy Bogu, bo czasy nie są łatwe. Ale jest to trwanie radosne, nie smucimy się. Wyrazem tej naszej radości i wdzięczności była chociażby nasza niedawna wspólna pielgrzyma do Rzymu. Mamy to szczęście, że jeden z księży z naszego rocznika studiuje w Rzymie i mogliśmy wtedy razem z nim spędzić trochę czasu. Dzięki niemu też nie tylko owocnie spędziliśmy czas zwiedzania ale też przeżyliśmy swoiste rekolekcje - mówi ks. Dominik Słowiński, obecnie wikariusz w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu. - To jubileuszowe spotkanie jest ważne, bo czas szybko ucieka. Nie zawsze mamy go na tyle, by się spotkać a muszę powiedzieć, że one mają wielką wartość. Nie brakuje w życiu radości i problemów. Gdy się spotkamy i nimi podzielimy, wówczas łatwiej jest potem wrócić do wspólnot parafialnych. Od początku dbamy o doroczne spotkania, które odbywają się 23 września. Tego bowiem dnia 2003 roku po raz pierwszy spotkaliśmy się w domu seminaryjnym przy ul. Grunwaldzkiej. Od tamtego dnia zaczęła się znajomość, która trwa do dzisiaj -dodaje kapłan.

Święcenia kapłańskie 10 lat temu otrzymali: ks. Kamil Iwanowski, ks. Mateusz Kopania, ks. Łukasz Kutrowski, ks. Piotr Marciniak, ks. Paweł Sajdutko, ks. Krzysztof Sieradzki, ks. Dominik Słowiński, ks. Daniel Woźniak, ks. Paweł Trajewski i ks. Łukasz Pawłowski.