Legnica. Ruszyły matury w "katoliku"

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

dodane 06.05.2019 12:06

Zajrzeliśmy do maturzystów, by zapytać ich, czy boją się dzisiejszego egzaminu z języka polskiego.

Legnica. Ruszyły matury w "katoliku" Maturzyści na kilka chwil przed otwarciem kopert z zadaniami z języka polskiego. Jędrzej Rams /Foto Gość

Prawie 40 uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu zasiadło dzisiaj do pisania matury z języka polskiego.

– Pochodzę z Kamiennej Góry i do liceum przyszedłem za namową kuzyna. Uważam, że trzy lata nauki w tym miejscu było dobrym czasem, dlatego do matury podchodzę bez większego stresu. Słuchałem kolegów z publicznych szkół i trochę im współczułem, że ostatnie tygodnie przez maturą mieli bardzo nerwowe i bez zajęć – mówi Piotr Szakiel, maturzysta.

– W ostatnim semestrze na lekcjach języka polskiego skupiliśmy się na powtarzaniu materiału. Przerobiliśmy też zdania chociażby z matury ustnej. Ostatnie tygodnie przed egzaminem są oczywiście nerwowe, ale myślę, że jeżeli ktoś uczciwie pracował przez całe liceum, to da radę dobrze napisać maturę – mówi Agnieszka Kurbiel-Ignarska, polonistka.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące ojców franciszkanów, a także licea salezjańskie w Lubinie i pijarów w Bolesławcu, w rankingu zdawalności oraz wyników z matur znajdują się rokrocznie wśród najlepszych szkół w swoich miastach oraz w regionie.