Ministranci grali o mistrzostwo diecezji legnickiej

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

dodane 18.03.2019 12:21

W Jaworze rozegrano kolejny turniej w piłce nożnej halowej ministrantów i lektorów.

Ministranci grali o mistrzostwo diecezji legnickiej Jędrzej Rams /Foto Gość

Kto jest mistrzem ministrantów i lektorów, dowiemy się 5 kwietnia. Ale wiemy już, kto pojedzie na finały, które zostaną rozegrane w Bolesławcu.

W sobotę 16 marca finał legnickiego rejonu duszpasterskiego rozegrano w Jaworze. Kolejny raz miasto chleba gościło najlepszych piłkarzy wśród służby liturgicznej, m.in. ze Złotoryi, Jawora, Legnicy. Kilkudziesięciu chłopaków przez kilka godzin biegało za piłką, by wywalczyć awans do finałów.

– Początkowo w drugim meczu zlekceważyliśmy przeciwnika. Potem musieliśmy gonić wynik i nie wygraliśmy tak wysoko, jak w pierwszym meczu – mówili na gorąco Dawid, Adam i Szymon z parafii w pw. Niepokalanego Serca NMP z Raszówki.

W najmłodszym roczniku (2007–2011) najlepsi byli piłkarze z parafii w Ulesiu, Tuż za nim uplasowali się młodzi z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi a za nimi piłkarze z parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie. W rocznikach starszych (2003–2006) wygrali piłkarze z Raszówki, przed Złotoryją (św. Jadwiga) i Jaworem (św. Marcin). W gronie najstarszych piłkarzy kolejny rok z rzędu najlepsi byli ministranci i lektorzy z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.