Królowa znowu odwiedzi Polanę

Roman Tomczak Roman Tomczak

dodane 16.02.2019 12:47

W 43. Biegu Piastów weźmie udział m.in. mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk.

Królowa znowu odwiedzi Polanę Justyna Kowalczyk po raz drugi weźmie udział w Biegu Piastów. Tak jak w 2017 r., pobiegnie na 50 km Roman Tomczak /Foto Gość

Justyna Kowalczyk, która obecnie pracuje jako asystentka Aleksandra Wierietielnego, trenera kadry narodowej kobiet w nartach biegowych, potwierdziła, że pobiegnie na 50 km. Razem z nią wystartują dwie zawodniczki z kadry Polski: Agata Warło i Magdalena Kobielusz.

- To będzie drugi start królowej polskich nart w naszych zawodach. W 2017 roku wygrała zdecydowanie pięćdziesiątkę. W Jakuszycach startowała jednak wiele razy na innych imprezach. Najbardziej pamiętne są zwycięskie biegi o punkty Pucharu Świata w 2012 i 2014 roku - informuje Leszek Kosiorowski, komandor Biegu Piastów.

Tegoroczny Bieg Piastów składać się będzie z dziewięciu konkurencji. Główną będzie bieg na 50 kilometrów techniką klasyczną, który zaplanowano na sobotę 2 marca. Na liście startowej pięćdziesiątki jest już prawie 1,7 tys. osób z 30 krajów. Jego wyniki zaliczane są do Worldloppet - światowej ligi zrzeszającej największe masowe biegi narciarskie na świecie.