Przytuptali z uśmiechami

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 23.01.2019 14:13

Dzieci z przedszkola odwiedziły pacjentów jeleniogórskiego ośrodka Caritas Diecezji Legnickiej.

Przytuptali z uśmiechami Dzieci z przedszkola u pacjentów ZOL-u Jędrzej Rams /Foto Gość

W środę 23 stycznia pacjentów Zakładu Opieki Leczniczej Caritas Diecezji Legnickiej w Jeleniej Górze odwiedziły dzieci z przedszkola „Tuptuś”. - Przychodzimy tutaj, od kiedy pamiętam. Pracuję w przedszkolu 11 lat i każdego roku z najstarszą grupą przychodzimy tutaj na Dzień Babci i Dzień Dziadka - mówi Karolina Sauer, opiekunka grupy. - Przybywamy tutaj z uśmiechem. Te spotkania są bardzo ważne dla osób, które odwiedzamy, ale są też ważnym wydarzeniem w procesie wychowywania dzieci. Dzieci na co dzień nie mają kontaktu z osobami starszymi bądź schorowanymi. Wizyta tutaj sprawia, że znikają bariery i strach przed takimi osobami - mówi przedszkolanka.

Dzieci wystąpiły w kaplicy, zaraz po porannej Eucharystii. Zaśpiewały kilka piosenek i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Same otrzymały brawa, mnóstwo uśmiechów (no i kilka łez wzruszenia) oraz małe co nieco na słodko.

- Zawsze nas cieszą takie spotkania z dziećmi. Mam wnuki i prawnuki i bardzo lubię, kiedy do mnie dzwonią. A dzwonią często. Gdy przychodzą takie małe dzieci, przypominają nam nasze wnuki i prawnuki i to są radosne spotkania - mówi Katarzyna Biel, pacjentka.

- Prowadzę z naszymi pacjentami różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne. Wizyty maluchów z okazji Dnia Babci czy innych wydarzeń, np. świąt, są bardzo oczekiwane. To było widać po reakcji naszych pacjentów. Oni czekają na nie, cieszą się z odwiedzi, później stawiają sobie laurki przy łóżku - mówi Dorota Malinowska, terapeuta zajęciowa w ZOL-u.