Biskup poszedł między ławki

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

|

BP Stolicy Apostolskiej

dodane 21.10.2018 18:14

Eucharystyczny Ruch Młodych świętował w Witkowie Śląskim 20-lecie istnienia w diecezji legnickiej

Biskup poszedł między ławki Bp Marek Mendyk podczas dialogowanego kazania Jędrzej Rams /Foto Gość

Sobota 20 października br. została poświęcona radości z istnienia ruchu w naszej diecezji. Świętowanie rozpoczęła Eucharystia w kościele parafialnym pw. Zwiastowania NMP.

Liturgii przewodniczył gość szczególny, bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Jak sam wspominał, doskonale pamięta chwile sprzed 20 lat, kiedy to ERM rozpoczynał swoją działalność w diecezji.

Biskup był wówczas dyrektorem Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej i to temu wydziałowi podlegały sprawy formacji dzieci i młodzieży.

Hierarcha swoją homilię wygłosił specjalnie dla członków ERM. Specjalnie zszedł z ambony i poszedł do ich ławek. Tam rozpoczął dialog z młodymi, wskazując na wartości przekazywane przez formację w ruchu.

Po liturgii młodzi oraz ich opiekunowie przejechali do miejscowego ośrodka kultury, gdzie zaplanowani nie tylko posiłek, ale i zabawy.

Jubileusz swoją obecnością zaszczyciła krajowa moderatorka dzieła s. Danuta Pusty. Obecni byli też obecni oraz byli moderatorzy diecezjalni i parafialni m.in. ks. Damian Skrzypek oraz ks. Jarosław Górecki.

Uzupełnienie wkrótce