Polkowice pożegnały grupę nr 1

Roman Tomczak Roman Tomczak

dodane 26.07.2018 20:11

Śpiewne "żegnamy was!" zabrzmiało na rynku przed kościołem św. Barbary. Grupa 1 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej jest już w drodze.

Polkowice pożegnały grupę nr 1 Pielgrzymi Grupy pierwszej wyruszają z przed kościoła św. Barbary. W sobotę dotrą do Legnicy. Roman Tomczak /Foto Gość

Kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów od rana zbierała się przed świątynią, kompletując ekwipunek, witając się ze sobą i oczekując na Mszę św. Czerwony kolor koszulek nie pozwalał się zgubić pielgrzymom i nie pozostawiał wątpliwości postronnym - to polkowicko-lubińska grupa nr 1.

W jej skład wchodzą pielgrzymi m. in. z Polkowic, Ścinawy, Lubina i Gwizdanowa k. Rudnej. Wśród wyruszających sporo osób, które w nogach mają niejedną pielgrzymkę na Jasną Górę. Są jednak i tacy, którzy idą pierwszy raz. Dorośli, młodzież i dzieci.

Po Mszy św. uczestników pielgrzymowanie w pierwszej grupie 26. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej pobłogosławił ks. dr Jarosław Święcicki, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła i dziekan Dekanatu Polkowickiego.

- Idźcie z Jezusem i Maryją w sercu. Dawajcie dobry przykład zdyscyplinowania, pobożności i męstwa. Nich oręduje za wami św. Barbara, patronka tego miejsca - mówił do zebranych w polkowickiej świątyni.

Z Polkowic pielgrzymi zmierzają do Lubina, a stamtąd do Legnicy. Tam, pod katedrą św. Ap. Piotra i Pawła zaplanowany jest wspólny wymarsz wszystkich grup XXVI PPL. Rozpocznie się on w niedzielę, 29 lipca, o godz. 9. Pielgrzymi będą mieli do pokonania pierwszy 13-kilometrowy etap do Legnickiego Pola.