Idą!

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

dodane 25.07.2018 08:46

Pierwsi pielgrzymi XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej ruszyli właśnie ze Zgorzelca!

Idą! Kilkadziesiąt osób już idzie do Matki Jędrzej Rams /Foto Gość

W środę 25 lipca o 6.45 rozpoczęła się pierwsza pielgrzymkowa Eucharystia dla członków grupy nr 5 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Tradycyjnie została ona odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej, a przewodniczył jej ks. Grzegorz Basara, przewodnik grupy zgorzeleckiej. Wraz z nim modlili się ks. Jan Kułyna, proboszcz miejscowej wspólnoty, oraz ks. Sławomir Lewandowski z parafii pw. Matki Bożej Łaskawej.

- Każdy idzie z tym, co gdzieś tam mu leży na sercu. Tym co nieraz jest bardzo trudne. Są to sprawy rodzinne czy zdrowotne. Są też intencje za nasz Naród. Niesiemy nie tylko swoje intencje, ale także te, które dotarły do nas w tzw. poczcie pielgrzymkowej. Dawali je nam ci, którzy nie mogą ruszyć z nami. Obiecywali jednak za nas się modlić. I to jest więc taka wymiana w dwie strony. My omadlamy ich intencje, a oni modlą się za nas – mówi ks. Grzegorz Basara, przewodnik „piąteczki”.

Na pielgrzymkowy szlak pierwszy raz ruszyła Ewa z Leśnej. – Byłam już na różnych pielgrzymkach, ale na pieszej jestem po raz pierwszy. To było moje marzenie. W życiu ciągle coś mi nie pozwalało ruszyć. Najpierw byłam za młoda, później były obowiązki rodzinne. Później problemy i uzależnienie od alkoholu. Ono przerwało wiarę w Boga. Od kilkunastu lat jestem trzeźwiejącym alkoholikiem i po prostu idę podziękować Bogu i Matce Bożej za opiekę nade mną – mówi siostra Ewa.

Grupa nr 5 to dekanaty Bogatynia, Zgorzelec, Leśna, Gryfów Śląski, Lubań, Węgliniec. Pielgrzymi wędrujący ze Zgorzelca będą najdłużej szli ku Jasnej Górze ze wszystkich grup naszej pielgrzymki. Tak jak inni będą mieli do przejścia 250 km z Legnicy do Częstochowy, ale pokonują także trasę ze Zgorzelca do Legnicy - a to dodatkowe 100 km. W sobotę wieczorem dojdą do Legnicy, by w niedzielę rano ruszyć z resztą grup ku Jasnej Górze.

Więcej w naszym specjalnym serwisie pielgrzymkowym.

Wkrótce uzupełnienie.