Jedzie do nas Mobilna Ambasada Niepodległej

Roman Tomczak Roman Tomczak

dodane 18.07.2018 14:55

Bus Caritas Polska, promujący 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odwiedzi diecezję legnicką.

Jedzie do nas Mobilna Ambasada Niepodległej Inicjatywie Mobilnej Ambasady pobłogosławił papież Franciszek Caritas Polska

Jak poinformował Łukasz Żygadło z Caritas Diecezji Legnickiej, ekipa busa odwiedza miejscowości w całej Polsce od maja br. Teraz zmierza do Chojnowa.

- Bus przyjedzie do nas w czwartek 26 lipca. W planie wizyty jest Msza św. o godz. 18 w kościele pw. Świętych Ap. Piotra i Pawła i wspólna modlitwa przez ikoną Matki Bożej z Aleppo, pobłogosławionej przez papieża Franciszka. Po Mszy św. zostanie wygłoszone świadectwo obywatela Syrii. A następnego dnia, w piątek, w godz. 12-16 wokół Mobilnej Ambasady Niepodległej odbędzie się promocja działań Caritas Polska - wylicza Ł. Żygadło.

Trasę Mobilnej Ambasady Niepodległej zainaugurowała wizyta u Ojca Świętego Franciszka, który pobłogosławił to przedsięwzięcie.

Celem podróży Mobilnej Ambasady jest m.in. zachęcenie do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i promocja działań Caritas Polska w kraju i na świecie, w szczególności wolontariatu.

Jedną z osób podróżujących Ambasadą jest Syryjczyk, który opowiada o wojnie w tym kraju, i o pomocy, jaką Caritas niesie dla jego mieszkańców.