Panna młoda na brzegu Odry

Roman Tomczak Roman Tomczak

publikacja 24.06.2018 19:36

Świętowała parafia pw. świętych Piotra i Pawła w Chobieni. Oprócz poświęcenia białej jak śnieg, nowej elewacji, odbył się tam festyn charytatywny.

Panna młoda na brzegu Odry Uroczyste poświęcenie zakończyło remont elewacji kościoła. Roman Tomczak /Foto Gość

- Jest ten nasz kościół teraz jak panna młoda na brzegu Odry. Piękna ta nasza okolica. Chobienia nad Odrą jak Kazimierz nad Wisłą - mówił po Mszy św. ks. Leszek Kowalski, proboszcz par. śś. Piotra i Pawła.

Wcześniej Eucharystii przewodniczył jego bratanek - ks. dr Rafał Kowalski, rzecznik prasowy archidiecezji wrocławskiej i dyrektor katolickiego Radia Rodzina. Asystowali mu, oprócz wuja, księża z dekanatu ścinawskiego.

Po Mszy św. uroczyście poświęcono niedawno wykonaną elewację kościoła. Następnie uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem ruszyła dookoła świątyni. W uroczystości uczestniczyły rzesze wiernych z Chobieni oraz wielu przyjezdnych.

Gościem parafialnego festynu była także Beata Kempa, minister w kancelarii premiera, która do Chobieni przyjechała wprost z Torunia. Minister Kempa uczestniczyła we Mszy św., a następnie w towarzystwie proboszcza odwiedziła VIII Parafialny Festyn Rodzinny.

Ten był w tym roku skoncentrowany na pomocy dla ciężko chorego mieszkańca Chobieni - Patryka. Na jednym ze stoisk na rynku można było nabyć losy w loterii fantowej. datki ze sprzedaży trafią na pomoc w leczeniu Patryka.