Plan nad plany

Michał Orda

|

Gość Legnicki 23/2018

publikacja 07.06.2018 00:00

Pielgrzymi z Zagłębia Miedziowego idą do Santiago. Dotrą tam... za trzy lata.

Okazuje się, że również w ten sposób można przejść Drogę św. Jakuba z Polski do Hiszpanii. Okazuje się, że również w ten sposób można przejść Drogę św. Jakuba z Polski do Hiszpanii.
Piotr Socha

Grupa kilkunastu osób (nie zawsze tych samych) raz w miesiącu pakuje plecaki i na kilka dni pojawia się na Drodze Świętego Jakuba, wiodącej od polskiej Korczowej (województwo podkarpackie) aż pod grób św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Podczas jednorazowego wyjazdu w kilku etapach pokonują po ok. 100–120 km. Właśnie zakończyli etap z Krakowa do Będzina. – W sierpniu będziemy szli czwarty, 9-dniowy etap do Wrocławia. W tym roku planujemy dojść aż do Zgorzelca. W diecezji legnickiej będziemy w etapach październikowym i listopadowym. Od wiosny 2019 r. przewędrujemy Niemcy, kolejny rok to będzie przejście przez Francję, a w roku świętym Jakubowym 2021 – Hiszpanię. Planujemy wejść przed grób św. Jakuba dokładnie 25 lipca, w liturgiczne wspomnienie świętego – opisuje plan Piotr Socha z Lubina. Na tę chwilę najmłodszą uczestniczką wyprawy jest Emilka, która ma dopiero 16 miesięcy. Powinna być znana czytelnikom „Gościa Legnickiego” z relacji Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę, w której uczestniczyła.Więcej informacji na www.wedrowieclubin.pl.