Młodzi z małymi

Michał Orda

|

Gość Legnicki 08/2018

dodane 22.02.2018 00:00

Po Bolesławcu w Lubinie i Polkowicach można będzie się modlić za dzieci zagrożone aborcją.

KSM-owicze zachęcają do włączenia się w inicjatywę nawet  te osoby, które nie mogą wziąć udział w spotkaniach. KSM-owicze zachęcają do włączenia się w inicjatywę nawet te osoby, które nie mogą wziąć udział w spotkaniach.
Sławomir Puciato

Od Środy Popielcowej do 25 lutego miejscem spotkania był plac przed bazyliką mniejszą pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu.

Organizatorem modlitwy są członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. W zeszłym latach modlitwa ta odbywała się w Legnicy i była powiązana m.in. z inicjatywą 40 Dni dla Życia. – Wiemy, jak bardzo jest potrzebna ta modlitwa za nienarodzonych, dlatego podjęliśmy się zorganizowania jej w naszym mieście. Jak każdy mamy swoje obowiązki szkolne czy domowe, ale tych kilkanaście minut możemy przecież poświęcić – mówi Miłosz Zarzycki, członek oddziału KSM z parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego z Bolesławca. Od 26 lutego do 11 marca okazję do takiej modlitwy będą mieli mieszkańcy Lubina. – Zapraszamy przed pomnik św. Jana Pawła II, który stoi przy kościele pw. św. Wojciecha, na terenie parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – zapowiada Daria Pańczyszyn z oddziału KSM działającego przy parafii w Lubinie. Ostatnim miejscem tej sztafety modlitwy będą Polkowice, w których akcja będzie się odbywała od 12 marca do Niedzieli Palmowej. Młodzi zapraszają do spotykania się o godz. 15 przy kościele w rynku.