Sztafeta miłości

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

publikacja 16.02.2018 08:42

Młodzi KSM-owicze zapraszają w Bolesławcu na codzienną modlitwę w intencji nienarodzonych.

Sztafeta miłości Młodzi modlą się i zapraszają do wspólnej modlitwy Sławomi Puciato /www.spuciato.pl

Pierwsza taka modlitwa miała miejsce w Środę Popielcową. Miejscem spotkania jest plac przed bazyliką mniejszą pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja. Organizatorem modlitwy są członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. W zeszłym latach modlitwa za odbywała się w Legnicy i była powiązana m.in. z inicjatywą 40 Dni Dla Życia.

- Wiemy jak bardzo jest potrzebna ta modlitwa za nienarodzonych, dlatego podjęliśmy się zorganizowania jej w naszym mieście. Nie jest łatwo, bo mamy przecież też obowiązki szkolne czy domowe ale te kilkanaście minut o godzinie 15 możemy poświęcić - mówi Miłosz Zarzycki, członek oddziału KSM z parafii pw. św. Cyryla i Metodego z Bolesławca.

Na pierwsze modlitwy przyszło zaledwie kilka osób. - Jeżeli jednak ktoś przeczyta tę informację a nie może przyjść przed bazylikę bo np. nie mieszka w Bolesławcu to zapraszamy do modlitwy w intencji nienarodzonych i łączenia się z nami duchowo - mówi Miłosz Zarzycki.

Flash mob w Bolesławcu będzie się odbywał codziennie do 25 lutego. Od 26 lutego do 11 marca okazję do takiej modlitwy będą mieli mieszkańcy Lubina.

- Zapraszamy przed pomnik św. Jana Pawła II, który stoi przy kościele pw. św. Wojciecha czyli na terenie parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - mówi Daria Pańczyszyn z oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii pw. w Lubinie.

Ostatnim miejscem tej sztafety modlitwy będą Polkowice, w których akcja będzie się odbywała od 12 marca aż do Niedzieli Palmowej. Młodzi zapraszają do spotykania się o godz. 15.00 przy kościele w rynku.