Zimowe szaleństwo z ks. Bosko

Roman Tomczak Roman Tomczak

publikacja 02.02.2018 07:00

Podczas tegorocznych ferii zimowych salezjanie z Chocianowa przygotowali dla dzieci i młodzieży dwie atrakcyjne propozycje.

Zimowe szaleństwo z ks. Bosko Jedną z atrakcji zimowiska był pokaz w wykonaniu członka grupy rekonstrukcji historycznych. Ks. Krzysztof Smardzewski

W pierwszym tygodniu było to zimowisko w Karpaczu w którym udział wzięło 35 osób w większości ministranci i dzieci ze scholi „Chocianowskie Nutki”. W drugim tygodniu zorganizowano zimowe półkolonie w mieście dla 60 uczestników.

Wiele radości uczestnikom tegorocznych ferii przyniosły zmagania na lodowisku i wodne zabawy na basenie. A to nie był koniec zimowych atrakcji.

- W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ks.Krzysztof, kierownik oratorium, zaprosił do nas Tomasza Stecia, animatora naszego oratorium, należącego do grupy rekonstrukcji historycznej ‘39-’45 - opowiada Katarzyna Rosa, jedna z uczestniczek.

- Nasz gość w bardzo interesujący sposób zaprezentował umundurowanie i uzbrojenie szeregowego polskiej armii na wschodzie w okresie II wojny światowej, a także umundurowanie szeregowego współczesnego wojska polskiego - dodaje.

Całe tegoroczne ferie podopiecznych chocianowskich salezjanów zakończyła uroczysta Msza św., w dziękczynnej intencji za piękne chwile na tegorocznym zimowisku.