Bp Kiernikowski złożył kondolencje z powodu śmierci górników

Roman Tomczak Roman Tomczak

publikacja 31.01.2018 21:18

List ordynariusza legnickiego otrzymał Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes zarządu KGHM.

Bp Kiernikowski złożył kondolencje z powodu śmierci górników Bp Kiernikowski swój list kondolencyjny skierował do rodzin zmarłych górników, ich kolegów oraz zarządu KGHM. Roman Tomczak /Foto Gość

"Na ręce Pana Prezesa składam wyrazy współczucia Rodzinom osób poszkodowanych w wypadku drogowym w którym zginęli górnicy i kilkunastu odniosło poważne obrażenia. Moje kondolencje kieruję również do Zarządu KGHM i do wszystkich Pracowników - Kolegów Zmarłych tragicznie górników. Modlę się za zmarłych i proszę Pana Boga o powrót do zdrowia wszystkich, którzy ucierpieli w tym wypadku" - napisał w liście bp Zbigniew Kiernikowski.

W poniedziałek (29.01) wieczorem na drodze technicznej pomiędzy Lubinem i Polkowicami doszło do wypadku drogowego. W wyniku najechania naczepy samochodu ciężarowego na busa, wiozącego do pracy górników, dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia zmarła po przewiezieniu do szpitala. W sumie w wypadku poszkodowanych było kilkanaście osób. Prezes KGHM ogłosił trzydniową żałobę na terenie Zagłębia Miedziowego.