Przykład idzie z... parkietu

Roman Tomczak Roman Tomczak

publikacja 23.01.2018 12:15

Jak spędzać ferie, żeby było bezpiecznie i zdrowo? Na przykład grając w piłkę! Pokazali to policjanci z Polski, Czech i Słowacji.

Przykład idzie z... parkietu Rywalizację wygrali policjanci z Polkowic. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze. KPP Złotoryja

Okazją do spotkanie policyjnych drużyn futsalowych były organizowany już po raz 9. złotoryjski Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej. Bój na parkiecie toczył się nie tylko o puchar miejscowego komendanta powiatowego policji. Była to okazja, aby młodym złotoryjanom pokazać jak bawić się bezpiecznie podczas zimowego wypoczynku. Ale nie tylko.

- Złotoryjski turniej miał na celu popularyzację sportu wśród służb mundurowych, szczególnie piłki nożnej, która cieszy się niewątpliwie największym zainteresowaniem w środowisku policyjnym. Chodziło także zacieśnienie kontaktów międzynarodowych pomiędzy reprezentacjami policji polskiej, czeskiej i słowackiej - informuje asp. szt. Wojciech Jabłoński z KPP w Złotoryi.

Przykład idzie z... parkietu   Ciekawym elementem spotkania był pokaz tropów leśnych zwierząt, przygotowany przez nadleśnictwo w Złotoryi. KPP Złotoryja /luca2018 W tegorocznych zawodach wzięło udział 9 drużyn, w tym dwie zagraniczne. Rywalizacja była bardzo zacięta, a kibice niejednokrotnie byli świadkami wspaniałych akcji. W finale naprzeciw siebie stanęli reprezentanci KPP w Złotoryi oraz KPP w Polkowicach, którzy wygrali mecz i cały turniej. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja KMP w Legnicy. Najlepszą drużyną zagraniczną została reprezentacja słowackiej policji, zajmując czwarte miejsce.

Za to dżentelmenami całego turnieju i zdobywcami pucharu Fair Play zostali policjanci z Czech. Najlepszym bramkarzem został Tomasz Ziąber ze złotoryjskiego nadleśnictwa. Miano króla strzelców wywalczył Marek Miklas z ZKS Górnik Oldboys. Najlepszym zawodnikiem okazał się Mirosław Kunz z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Podczas rozgrywek złotoryjscy policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą szkolną o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Pracownicy Nadleśnictwa w Złotoryi opowiadali o zwierzętach leśnych i pozostawianych przez nie tropach. Współorganizatorami tegorocznego turnieju byli Urząd Miejski w Złotoryi, Nadleśnictwo w Złotoryi oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Złotoryi.